9 Ocak 2013 Çarşamba

Bir-iki Post!

Yeni yıla yeni post.
Biraz gecikmişlik,biraz hayalkırıklığı,biraz umut,biraz da heves var.
Olduğu gibi kabul edin diye yeniden geldim!
Bu aralar finaller bitti bitecek derken çalışmaya son verdim denebilir.
Yarın benim için önemli olan son sınavıma gireceğim.
Sonrası nefes almak için yapılacak iki üç şey izlenecek filmler,görüşülecek arkadaşlar,okunacak kitaplar.
Tüm bu seçenekleri dizerken şu an hepsine başlamak istemedim değil.
-
Yeni yıl demiştik..
Bu sene yeni yıl için wish-list falan yapmadım.2013'e beklentisiz girmek fena olmuyormuş.Anlıyorum ki bir şeyler dilerken bile aslında hep hayalkırıklığıyla beraber yapıyoruz bunu.Buda bana göre pek anlam ifade etmiyor.
Evet her sene sağlık,barış,mutluluk,güzellik olsun diyoruz ama sadece demekle yetinip herhangi bir dönüş yapmıyoruz.İyiliğe adanmış güzel bir yıl olsun diyoruz.Savaşla açlıkla mücadele eden milyonlarca insanı kahvemizi çayımızı yudumlarken televizyondan izliyoruz.Ah-vah deyip yarının telaşesine düşüyoruz.Neyi ne için,kimi kim için umursamıyoruz.Belki biz de bilmiyoruz.O an için sadece onlar için üzülmek onlara acımak bir görevmiş gibi bunu yapıp görevimizi tamamladığımızı düşünüyoruz.Evet ne olmuştu?Nerede kalmıştık?
-
Gelsin tabii güzel yıllar.
Ama hoş bir bilinçle,mücadele düşüncesiyle,bir şey yapmaya olan inançla gelsin.
Bir dilek değil bu.
Olması zorunlu olan bir takım sorumluluk belki.Bir düşünce..
Yani ötesi biraz bize kalmış..
-
-
Bakmayın alttaki fotoğrafa aslında Ankara do-nu-yoor!
Kar-kış geldi.
Ama şöyle doya doya oynayamadım kii.




Bir Lösev gönüllüsü olarak bir türlü denk gelemiyordum standlara.En son Cepa'da rastladım 2-3 hafta önce.El emeği göz nuru o kadar güzel şeyler var ki.Gözüme kestirdiğim bir kupayı kaptım tabii.Bu ayraç ise üniversite standından.Resmen bayıldık..

 2013!
Metiis!
Ah yazmaya kıyamadığım not defterleri/ajandalara yenileri daha eklendi.
Bu sene yapmakta kararlı olduğum değişiklerden birisi de buna bir son vermek mi olsa acaba?

İnsan evde kaldıkça hep aynı duran eşyaları yeniden kurcalamak,fazlalıkları atmak,eksikse yenileri ekleyip belki yeniden birleştirip şekil vermek istiyor. 
Sanırım benim final dönemim de bu zamana denk geldi.Evde kaldıkça ders çalışmak yerine bloglara,dekorasyon sitelerine girip yeni fikirleri uygulamaya koyuyorum.
E peki sınavlar?


Otomatik Portakal..Türkiye İş Bankası'ndan yeni çevirisiyle raflarda yerini buldu.Kitabı iki üç günde bitirdim,e haliyle çeviri de gözüme batan herhangi bir yer olmadı.Açıkcası ben sevdim.Hatta keşke bu kadar hızlı bitmeseydi bile dedim..
Kitap hakkında söyleyebileceğim pek bir şey yok aslında,göründüğü gibi bir başyapıt.Sistem dayatması ve konumlandırılmış insan modelleri arasındaki geçişleri en açık biçimiyle bize sunuyor Anthony Burgess.Okurken sıkılmayacağınız ve en küçük ayrıntılarda bile düşünülecek nice sosyal problem bulabileceğiniz bir kitap.Okumakta fayda var yani.
Şimdilik bu kadar olsa,ben bir şarkıyla gitsem yine gelsem.
Belki bu sefer o kadar gecikmem hı?

Hiç yorum yok:

Bunlarda ilginizi çekebilir

Related Posts with Thumbnails